Jdi na obsah Jdi na menu

Radostná oběť při mše svaté

1. 3. 2014

coloriage-eucharistie.gif

 
 
Mějte takový hezký den.
Tato  slova  vždy otec William  říká věřícím po polední mši svaté a jsem si jistá, že je to opravdu upřímné přání. Vždy mne to potěší, udělá radost. I my bychom mohli předat aspoň malý kousek radosti svým bližním a nic by nás to nestálo. Jsou to jen takové maličkosti, například použít slovo prosím a děkuji.  Ti starší,  kterým mladší spolucestující uvolňují místa k sezení , či pomáhají  jim při nástupu, výstupu,  by nikdy neměli opomenout  adresně poděkovat.  Stejně tak by udělalo radost přetížené pracovnici  u přepážky na poště  přání hezkého dne. Všimli jste si někdy malých dětí z mateřské školky, které jsou na vycházce a mávají na kolem jedoucí tramvaje? Nic vás to nestojí zamávat jim také.  Usmívá se na vás úplně cizí batole? Usmějte se také na ně.  V Ódě na radost básník  říká „radosti ty jiskro Boží“. Mějme to na paměti.
 
Jdeme  ke svatému přijímání.
 
Spořádaně  se řadíme do dvou front, podle toho na které straně kostela sedíme. Zástup věřících pomalu postupuje ke knězi. Všichni se tváří převelice vážně (kromě malých dětí),  jako kdyby stáli v řadě účastníků pohřbu, kteří se chystají kondolovat pozůstalým.  Nelíbí  se mi to.
  Představte si, že by vás pozvala na slavnostní  večeři sama anglická královna či prezident  ( nehodící  si škrtněte, eventuelně doplňte). Určitě byste se na ni těšili,  připravovali ,  vystrojili.  A zcela jistě byste se nemračili, ale naopak, měli byste z účasti na této slavnosti radost, protože  byste si vážili toho, že jste byli pozváni k této pro vás tak mimořádné události.  A chtěli byste  sdílet tuto radost se všemi ostatními.

Když  přistupujeme ke Stolu Páně jdeme k  jedinečné hostině,  ke které nás pozval Král, který nám nabízí to nejvzácnější – sám sebe.Ten, který je vyvýšen nade všemi mocnými tohoto světa, ten, který je Pán. A kde je naše radost? Když si to uvědomíme, tak příště půjdeme ke sv. přijímání  nejen s úctou, ale i s radostným úsměvem. 

331462126.jpg

Autor: Kolmanus

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář