Jdi na obsah Jdi na menu

Učinit se tajemně krásnou - mystika krásy

12. 2. 2009

Obrazek

 Na této poradně je nejvíce vyhledávaný článek o kráse a na internetu toto téma patří mezi nejpřednější.  Pod tímto tématem se většinou skrývá různá kosmetika a rady, jak se zdokonalit, jak více zaujmout, více zvýraznit svoji krásu a jak vyčerpat veškerý svůj potencionál.  Přemýšlel jsem, co dělá ženu krásnou a ne jen přitažlivou.

 


Dnešní svět a především reklamy kosmetických agentur dávají dohromady dva různé pojmy a to je krása a přitažlivost. Být krásná neznamená být od Boha obdarovaná fyzicky, ale krása musí mít jiný rozměr. Ovšem být přitažlivá, to je jiná. Přitažlivé ženy najdete především v časopisech pro muže. Proč? Pro muže je ženské tělo fascinující a je to většinou jejich největší slabina, neboť to v nich vyvolává nelidské, zvířecí pudy. Muž pak přestává myslet a řídí se skutečně jen pudy. Proto u reklamy na auta jsou, nikoliv krásné, ale přitažlivé ženy. Dnes je muž ( a žena v jiném smysl také) na každém kroku bombardován těmito různými stimuly, motivy, ale výsledný efekt této "kultury nadrženců" je, že se na ženy dívají jako na předmět, jako na zvěř, kterou musí ulovit, oplodnit, mohou být závislý na pornografii atd. Když potom nějaká dívka s nimi vstoupí do vztahu či manželství, tak potom nastanou problémy, protože jejich vztah je vybudovaný na sexuální přitažlivosti, která rychle zmizí a vztah se hroutí. Vezmu dva velmi odlišné příklady. Herečky a zpěvačky dnes toho mají na sobě čím dál méně a snaží se více "odstaraňovat morální zábrany" a výsledkem je, že vypadají spíše jako děvky. A tak muž spíše touží po ni jako pes po fence, než jako muž po manželce. Ale viděli byste, že by někdo podobně namaloval takto pannu Marii? V podvazkách jsem ji nikdy namalovanou neviděl a doufám, že neuvidím. (V dnešní kultuře by mě to moc nepřekvapilo). Kultura a myšlení má na nás velký vliv. Krása není přitažlivost. Proto se zamýšlím, jak být dnes skutečně krásná.

Přišel jsem na to, že právě v tvé „obyčejnosti“, „jednoduchosti“ je právě tvá největší krása.  Modelka, dokáže spíše přilákat mužovu pozornost, než obyčejná dívka. Slabost modelky je v tom, že ona se celou dobu snaží být dokonalá, stále vyčerpávat svůj potencionál krásy. Ovšem za nějakou dobu se muži okouká a její krása se stane všední a stereotypní. Může se snažit něco změnit, může se snažit kupovat dražší kosmetiku, ale když už vyčerpala, svůj potenciál krásy, kdy už nemůže změnit omítku, ale jen barvu omítky, tak se její krása stane normální, obyčejnou a vlastně pak na tom může být hůř, než normální dívka, neboť z toho může mít depresi.

Ovšem, síla krásy je v tom, jak se dokážeš činit vzácně, tajemně krásnou. Můj princip je, nikoliv ukazovat veškerou svoji krásu, ale naopak ji schovávat.  A pak ji při nějaké příležitosti ukázat. Například dívka, která má dlouhé vlasy, tak je může 6 dní nosit v drdolu, kdy je má skoro stejné jak nějaká uklizečka a pak v neděli, když jde do kostela, tak si je rozpustí, oblékne se, upraví… dokážeš si představit tu změnu? Pro muže je to překvapení.  Pak se každou neděli bude na ni těšit. Ona se mu nestane jen tak všední.

Dále je dobré schovávat svůj dobrý charakter a ukřižovávat své špatné vlastnosti (Pýcha, nadutost, žádostivost, atd.). Tím já nemyslím takové to známé otřepané "buď hodná holčička", což v překladu může znamenat buď krotká a nech se manipulovat. Dnes ženy jsou emancipované. Já ovšem mluvím o inteligentní emancipaci. Například, když budeš rozvíjet svoji inteligenci, duchovní spiritualitu, tak když se bude snažit tebou tvůj partner manipulovat a oblbnout tě, můžeš ho překvapit tím, že víš více, než-li on a tím si vytvoříš respekt. (doporučuji hlavně pro blondýnky ).  Čím více budeš skrývat své přednosti a ctnosti, o to více pak budou vidět, když je použiješ.

A tak tě v tomto článku chci inspirovat nikoliv k tomu, jak zlepšovat, maximalizovat svojí krásu, ale jak ji schovávat a vzácně odhalovat J.

Mystika krásy je v tom schovávat své přednosti a umět překvapit.        A tak přemýšlej sama jak na to.

Autor:  Miroslav Orel

happy.atomovka@seznam.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

výstižné

(Káťa, 19. 6. 2009 9:45)

To bylo přesné a výstižné,děkuji,pochoipla sem některé věci.Díky

;-)

(Inka, 24. 5. 2009 9:40)

Pochvala ;-)